מאמרים

צמחייה הידרופונית

בעולם הגינון יש דרכים רבות שונות ומשונות להביא לגידולם של צמחים גם בתנאים קשים, כאשר אחת מהשיטות הללו היא שיטת הגידול של צמחייה הידרופינית. על פי שיטה זו ניתן להביא לגידול צמחים בתוך כלים סגורים ואטומים, אשר מכילים בתוכם כלי מדידה לניתור צרכי המים של הצמח. הצמחים מצליחים להחזיק מעמד לאורך חודשים רבים ומהווים תוספת משמעותית לנוף כל חלל. הפופולריות שבשיטה נעוצה בעיקר ביכולת לגדל את הצמחייה בחללים סגורים מבלי לגרום ללכלוך או לעבודה מאומצת לשימור הצמח, ולכן ניתן לשלבם בבתים ובחללי משרדים בקלות יחסית. חברת מתן גינון ופיתוח מאפשרת ללקוחותיה לשלב צמחייה הידרופינית בכל פרויקט עיצוב גינה או חלל ביתי, בצורה טבעית ולאורך זמן.


יתרונות השימוש בצמחייה הידרופינית

לשיטת הגידול של צמחייה הידרופינית יש יתרונות רבים אשר מקדמים את השימוש בה בקרב לקוחות רבים. בין מעלות אלו ניתן למצוא:

  1. ניקיון  העציץ בו נשתלים הצמחים הוא אטום ולא נוזלים ממנו מים, כמו גן אין צורך בהחלפת האדמה באופן תדיר.
  2. טיפול קל – המים האנגרים בעציץ מהווים מקור שתייה לתקופות ארוכות (כמעט חודש). אתם לא חייבים להתעסק בצמחייה כל בוקר ורק כאשר המדיד מתריע לכם על מחסור במים אתם נדרשים לטפל בעציץ.
  3. מחזור חיים – הצמחים מקבלים את כל התנאים הנדרשים על מנת לשרוד לתקופה ארוכה ולגדול ללא הפרעה חיצונית.
  4. חשיפה לאור – המצחים לא צריכים כמות אור גדולה, כך שניתן לגדל אותם כמעט בכל חלל או אזור במבנה.
  5. מגוון צמחים – באותו כלי ניתן לשתול כמה סוגי צמחיים ולחזות בהתפתחות שלהם זה לצד זה.

מרכיבים את החלקה הירוקה שלכם

חברת מתן גינון ופיתוח עוסקת בהרכבת עציצים בתחום הצמחייה ההידרופינית ללקוחותיה כבר שנים רבות. אנו מסייעים לכם למצוא את הכלי המתאים ולשתול את הרכב הצמחים הנכון למיקום ולתנאי המחייה אותם אתם יכולים לספק. כמו כן, אנו נדריך אתכם בכל הנוגע להוראות הטיפול על מנת שתוכלו לשמור על צמחייה גדולה וענפה לאורך זמן, גם בתנאים מחייה מאתגרים בבית שלכם.

צמחייה הידרופונית
גינון ופיתוח, עיצוב גינות, גינון, עבודות גינון
logo בניית אתרים