מאמרים

עיצוב גינות מרפסת

אם כבר את רואים את הנוף לים מהמרפסת, ומרגישים שחסרה לכם עוד זריקת צבע קטנה על מנת להשלים את תמונה המלאה, מדוע לא לבחור בתהליך עיצוב גינות מרפסת להשלמת האווירה? יצירת גינה במרפסת הבית היא הרבה מעבר לכמה שתילים באדנית קטנה. מרפסות הבתים הן מיקומים מצוינים בישראל הצפופה להביע את עצמכם בצורה צבעונית וטבעית ובו בזמן להקים ריאה ירוקה בתוך ההמון העירוני. תכנון מוקפד ובחירה מושכלת של שתילים אלו רק שלבי הייסוד להקמת גינות בגג או במרפסת הבית. אם אתם רוצים ליצור מרפסת מרשימה אשר תחזיק מעמד לאורך זמן, חברת מתן גינון ופיתוח מציעה שירותי עיצוב גינות מרפסת ללקוחותיה על מנת להפיק את המירב מהשטח המוגבל.


מהן הנחות הייסוד בתהליך עיצוב גינות מרפסת?

לכל מרפסת יש את תנאי הבסיס אותם לא ניתן לשנות ואליהם חשוב לשים לב בעת תכנון הגינה. מבין כל התכונות חשוב לשים לב בעיקר ל:

  1. תנאי האור – תנו את הדעת על כמות האור אליה נחפף הצמח במרפסת, בין אם מדובר באור עקיף או אור ישיר. לצמחים מדובר בתנאי אשר יכול לגרום להם למות במהרה אם לא יתקיים במלואו.
  2. תנאי מזג האוויר – האם המרפסת חשופה לרוחות, לגשם עז או לרסס מי ים? השפעות של תופעות מזג אוויר על הגינה הן משמעותיות וצריך לבחון אותן מראש.
  3. מרחב – התאימו את כמות הצמחייה הנבחרת לגודל המרפסת. העמסת יתר עלולה לבוא בעוכריכם.
  4. איטום – ודאו כי רצפת המרפסת לא חשופה לנזילות וכי מערכת הניקוז עובדת כראוי, על מנת לשמור על תחלופת מים קבועה לצמחים.

פרויקט קטן – השפעה גדולה

יצאה למרפסת מלאת צמחייה יכולה להפוך את הקפה הפשוט של הבוקר לחוויה מרגשת כל פעם מחדש. לכן גם אם מדובר בפרויקט זניח בחשיבותו מבין כל ההשקעות בנכס שלכם, הוא דווקא זה אשר יביא לכם נחת באופן קבוע. חברת מתן גינון ופיתוח עוסקת בהקמה ועיצוב גינות מרפסת ללקוחות החברה. אנו עובדים במקצועיות ועם כל חומרי הגלם הטובים ביותר לטובת הקמת מרפסת ייחודית.

עיצוב גינות מרפסת
גינון ופיתוח, עיצוב גינות, עבודות גינון, הקמת גינות
logo בניית אתרים