מאמרים

מה חשוב לדעת על צמחיית מרפסת?

בנוף הישראלי המצוי, קל מאוד לראות בעלי מרפסות אשר משקיעים את מיטב זמנם ביצירת המרפסת המושלמת. תחום גינון המרפסות חווה מקפצה משמעותית כיום, בעיקר כי מרבית האנשים לא יכולים להרשות לעצמם לגדל גינה על שטח אדמה. זו בדיוק הסיבה לפיתוח שיטות גינון מתאימות לנישה זו ולהשקעה הולכת וגדלה בתחום. כאשר אתם מתחילים לתכנן את גינת המרפסת שלכם, ישנם כמה כללי ייסוד לפיהם כדאי לעבוד. חברת מתן גינון ופיתוח עוסקת בהקמת גינות מרפסת ומלווה לקוחות לאורך הדרך.


איך בוחרים צמחייה למרפסת?

  • החליטו כמה אתם מוכנים להשקיע בהקמה ובטיפול שוטף בגינה – רק כך תוכלו להתחיל לבחור את הצמחים המתאימים לכם. אם עד היום בחרתם צמחים על פי היופי שלהם, הגיע הזמן לשנות את דרכי ההסתכלות ולהתחיל לחפש צמחים בעלי כושר עמידות ותכונות מתאימות לגידול במרפסת.
  • התייחסו לתנאי האור במרפסת – האם יש לכם אור ישיר או אור עקיף, ובאילו שעות ביממה אתם זוכים לאור. גידולי מרפסות לרוב מתקיימים בתוך אדניות מוגבלות במקום. לכן חשוב לרכוש צמחים בעלי שורשים מוגבלים ויכולת להתפתח למלוא גודלם בתוך אדניות.

כמובן שכל תהליך הקמת הגינה במרפסת שזור בניסוי וטעיה. לא כל מה שמתאים לשכן שלכם מהבניין ממול, בוודאות מלאה יתאים למרפסת שלכם. אם תבצעו תהליך התאמה וחיפוש נכון של צמחים, לאחר פרק זמן מסוים תצליחו להביא להקמתה של מרפסת מפוארת, ירוקה ויפיפייה גם אצלכם בבית.


ייעוץ מקצועי לאורך הדרך

לא כל מי שמתחיל בפרויקט גינון במרפסת מחזיק בידע בתחום הגינון. לעיתים גם אם אתם מנסים בכל הרצון הטוב שלכם, הצמחים פשוט לא גדלים. במצב כזה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי מיומנות, ניסיון וידע בתחום הגינון. חברת מתן גינון ופיתוח מסייעת לבעלי מרפסות אשר מתקשים להקים את הגינה האידיאלית שלהם במרפסת. אנו מסייעים לכם לבחור את הצמחים ואת כלי הגידול שלהם, כמו גם מדריכים אתכם בכל תהליך הטיפוח של הצמחייה. לאורך הדרך נתרום לכם את הידע המקצועי שלנו בשמחה עד להקמת הגינה שתמיד חלמתם עליה.

מה חשוב לדעת על צמחיית מרפסת?
גינון ופיתוח, גנן, עבודות גינון, הקמת גינות
logo בניית אתרים